Meslek Garantili Sertifika Programları

Türkiye’nin en büyük yabancı dil kursu zinciri ola Amerikan Kültür Yabacı Dil Kursları’nda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Mesleki Eğitim Programları sertifikası sahibi olabilirsiniz.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ONAYLI, MESLEK GARANTİLİ ONLINE SERTİFİKA PROGRAMLARI

01. Aile Danışmanlığı
Aile Danışmanlığı Sertifika programının amacı ülkemizin değişik ilerinde aile danışmanlığı merkezlerinde hem de özel kurumların ihtiyaç duyduğu “aile danışmanı” yetiştirmektir.
Sertifika programını tamamlayan kişilerin avantajları; Özel aile danışmanlığı merkezi açabilmesi, Özel aile danışmanlığı merkezinde çalışabilmesi, Sosyal hizmetler ve Çocuk Esirgeme Genel Müdürlüğünde çalışabilmesi, (SHÇEK) bağlı aile danışmanlığı merkezlerinde çalışabilmesi, Özel kurumlarda aile danışmanı olarak çalışabilmesi, Bireysel kliniklerde çalışabilmesidir.

*Bu sertifikaya sahip olanlar Türkiye’nin her yerinde Aile Danışmanlığı Merkezi açma yetkisine sahip olacaklardır.
02. Emlak Danışmanlığı ve Brokerliği
Program mezunlarının, yetişmiş iş gücü potansiyeli olarak, bankacılık ve sigortacılık sektörlerine katkı sağlamaları ve sektörle ilgili ulusal ve uluslararası platformda yaşanan güncel gelişmeleri takip eden, iletişim becerisi yüksek, özgüveni tam, girişimci ve yenilikçi bireyler olarak hizmet vermeleridir.
Sertifika programını tamamlayan kişilerin avantajları; Gayrimenkul ve yatırım danışmanlığı hizmeti verebilir, Gayrimenkul ve yatırım danışmanlığı ofislerinde çalışabilir, Bankalarda yatırım ve gayrimenkul danışmanı veya Mortgage uzmanı olarak görev alabilir.

*Mesleğin gerektirdiği yeterlilikleri kazanmak isteyen bireylerin; ülkemizde 01.06.2018 tarihinden itibaren Emlak Danışmanlığı ve Brokerliği sertifikası alması mecburidir.
03. Girişimcilik
Girişimcilik eğitimi ile iş fikirleri geliştirebilecek, iş yeri kurulumu gibi konularda eğitim alabilecek ve KOSGEB hibe/kredilerinden yararlanmanın ön koşulu olan Girişimcilik Eğitimi Sertifikasına sahip olacaksınız.

Bu sertifika sayesinde KOSGEB’in sizlere sunmuş olduğu tüm girişimci haklarından yararlanabilir, ayrıca KOSGEB teşviklerinden yararlanmak için ek bir kursa ihtiyacınız yoktur.
04. Dış Ticaret Uzmanlığı
Ülke ekonomilerinin giderek birbirine daha bağımlı hale geldiği ve uluslararası ticaretin ortak kuralları çerçevesinde serbestleştiği küreselleşme sürecinde, ülke kalkınmasında önemli rolü bulunan dış ticaretin sağlıklı yürütebilmesi için, dış ticaret şirketi çalışanları ile ileride dış ticaret yapmak isteyen kişilere dış ticaret konusunda kapsamlı bilgi vermek ve operasyonel uygulama becerisi kazandırmaktır.

Avantajları ise mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanan bireyler, İthalat ve ihracat yapan işletmelerin dış ticaret, satın alma ya da satış departmanlarında çalışma imkanı bulabilmektedir
05. İşitme Engelliler İçin Tercümanlık İşaret Dili Programı
İşaret dili, işitme engellilerin iletişim aracı olarak kullandıkları ana dilleridir. Günümüzde Türkiye’de işaret dili kullanımı devlet eliyle de desteklenmeye başlanmıştır. Türkiye’de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 2005 yılında çıkarılan yasa ile, işaret dilinin bir dil olduğu belirtilmiş ve böylelikle İşaret dili desteklenmeye başlanmıştır. İşitme engelli bireylerin yoğun iletişim gereksinimi duyduğu alanlar da işiten bireylerle iletişim kurmalarına yardımcı olacak işaret dili eğitim programının hazırlanması gerekliliği gözlenmiştir.

Sertifika programını tamamlayan kişilerin avantajları; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının yapmış olduğu sınavlara katılarak işaret dili tercümanı olarak atanabilirsiniz. (Son yıllarda KPSS şartı aranmamaktadır.) Özel teşvik programı atamalarından yararlanabilirsiniz Kamu hastanelerinde çalışabilirsiniz Adliyelerde bilirkişi olarak görev alabilirsiniz Yabancı dil tazminatı alabilirsiniz. (Bu madde devlet memurları için geçerlidir.)
06. Sosyal Medya Uzmanlığı Ve Bilgisayar İşletmenliği
Kamu kurumlarında bulunan bilgisayarların bakımı ve düzenlenmesini yapan kişidir. Atama yolu ile bu mesleğe dahil olurlar. Onarım ve bakım elemanı olarak bilgisayar üzerinde bulunan tüm Office programlarına dair bilgilerin olması gerekir. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika alarak atamaları sağlanacaktır. bilgisayar işletmeni olmak için onaylı sertifika şartı lisans mezunları için transkript olarak değerlendirilebilir.

Avantajları; Devlet kurumlarında bilgi işlem bölümlerinde çalışır. Bu bölümlerde personel listeleri, mal dökümleri, maaşlar, veri kontrolleri vb. gibi ofis programları ile yapılacak işleri yaparlar. Basılı evrakları bilgisayar ortamına taşırlar. Gelen ve giden evrakların kaydını tutarlar.
Belediyelerden valilik ve kaymakamlıklara, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan İçişleri Bakanlığı’na kadar devlet kurumlarının çok büyük bir kısmı bilgisayar işletmeni kadrosu bulundurmaktadır. Bu işleri yapmak için çeşitli kadrolar oluşturulmuştur. Bilgisayar işletmeni önlisans veya fakülte mezunu olmak zorundadır.

Şimdi İngilizce Öğrenmenin Tam Zamanı

İngilizce Seviyenizi Test Edin Size Uygun Eğitimi Beraber Bulalım.

Gazipaşa Mah. Atatürk Bulvarı No:10 B blok Kat:2 KAYI PLAZA AVM
Merkez/BILECIK
0 (228) 211 00 99
0552 211 00 99
Mon-Sat 9:00am-6:30pm
info(at)bilecikamerikankultur.com
24 X 7 online support
TOP